MuraTuba
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


- Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. -
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3Sa ne verificam mesageria Snow3

 

 Sa ne verificam mesageria

In jos 
+7
rodica_ivan
allydada
yma
axxa246
ANETA
dlacatus65
alinabv
11 participanți
AutorMesaj
alinabv
Administrator
Administrator
alinabv


Mesaje : 1361
Varsta : 44
Localizare : Romania
Stare de spirit : In plina agitatie

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyMar Iul 20 2010, 20:42

Aveti in casuta prima parte din filmul Tubei subtitrat in romana.
Maine va fi gata si partea a doua( sunt 2 cd )

Vizionare placuta!
Sus In jos
https://muratuba.forumgratuit.ro
dlacatus65
Moderator
Moderator
dlacatus65


Mesaje : 4731
Varsta : 58
Localizare : Buzau

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyMar Iul 20 2010, 22:47

Buna seara!
Alina esti minunata.Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, spor in toate si timp liber mai mult. De fiecare data cand gasesc un nou mesaj ,sunt extrem de fericita.Multumesc din suflet.
Sa ne verificam mesageria 30mqvfc
Sus In jos
ANETA
Membru
Membru



Mesaje : 50
Stare de spirit : buna

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyMar Iul 20 2010, 23:03

Buna seara Alina,

Iti multumesc pentru traducerea acestui film;il vazuzem in lb. turca si mi-a placut tare mult modul cum este realizat.
Am inteles doar o parte din dialoguri si restul am facut unele legaturi.
Datorita tie voi reusi sa inteleg toate dialogurile.
Oricum filmul este bun,nu inteleg de ce nu a avut un impact mare in Turcia.

Sa ai parte numai de fericire,
Aneta
Sus In jos
axxa246
Membru Devotat
Membru Devotat
axxa246


Mesaje : 785
Localizare : sud de Romania

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyMar Iul 20 2010, 23:05

saru` mana, Ali!
primit!
Sus In jos
yma
Membru
Membru



Mesaje : 57
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : visatoare

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyMar Iul 20 2010, 23:11

Frumoasa surpriza ne-ai facut,Alina!Iti multumesc din suflet!


chugger
Sus In jos
allydada
Membru
Membru
allydada


Mesaje : 247
Stare de spirit : revenita la realitate

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyMier Iul 21 2010, 07:35

buna dimineata,


mii de multumiri alinuta, merge. am incercat eu sa mauit in turca la el dar m-am lasat pagubasa, asa ca traducerea ta este o binevenita surpriza chugger chugger chugger
Sus In jos
rodica_ivan
Membru
Membru



Mesaje : 155

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyMier Iul 21 2010, 07:46

doamne , esti extraordinara ;
ce surpriza placuta ;
multumesc din suflet ;
sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot binele din lume ;

thank you chugger
Sus In jos
melaniad
Administrator
Administrator
melaniad


Mesaje : 14672
Varsta : 49
Localizare : Romania
Stare de spirit : Yuupyyy...:))

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyMier Iul 21 2010, 22:56

Multumesc frumos, Zanutza Alina...pentru efortul tau...

te rog sa primesti, din partea mea acest buchet :

Sa ne verificam mesageria Buchet-floarea-soarelui-Brights~large~6134_3398_281_1
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/AngelsMel
Ashley
Membru
Membru
Ashley


Mesaje : 104
Varsta : 32
Localizare : Constanta
Stare de spirit : Fericita

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyJoi Iul 22 2010, 00:01

Multumesc Alina,cand am vazut ce am in mesagerie am inceput sa dansez ballerina
Abia astept si continuarea chugger chugger chugger chugger
mooning
Sus In jos
alinabv
Administrator
Administrator
alinabv


Mesaje : 1361
Varsta : 44
Localizare : Romania
Stare de spirit : In plina agitatie

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyJoi Iul 22 2010, 00:26

Fetelor va pupacesc!
Azi am avut ceva probleme pe la serviciu dar nu m-am dezis de la treaba mea legata de film.

Aneta se intreba de ce in Turcia n-a avut un real succes , poate as putea sa-i raspund la intrebare ..

Dupa cate am observat de cand ma ocup de serialele turcesti , turcii sunt foarte , foarte conservatori si rigizi. Ma refer
chiar si la tinerii care tind sa imbratiseze un anumit tip de democratie.
Nu sunt obisnuiti cu alte orizonturi .. baza filmului este religia ..iar ei sa imbratiseze crestini.. Yoc !
De ce spun asta ?

Pai .. sa vedem ...

In ASI serialul se termina cu Asya pe strazi tinand bagheta magica si atingand cu ea o biserica crestina si o moschee...

In Ask ve Ceza o avem pe Nadia care incerca sa se cupleze cu Cem ( ea crestina .. el musulman) .. n-a mers..

Acum avem o poveste intre o muslmana si un crestin ...

Oricum ai privi tot ataca tema asta !

Probabil uni se asteptau la o poveste mai romantica , dar n-a iesit. Filmul e plin de profunzime, substrat si simboluri..

Sus In jos
https://muratuba.forumgratuit.ro
yma
Membru
Membru



Mesaje : 57
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : visatoare

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyJoi Iul 22 2010, 10:59

Intersant filmul.Ce conteaza cum l-au primit turcii,important este ceea ce se subliniaza,ce measaj transmite.Daca ne place,avantajul este de partea noastra.
Mie,prima parte mi-a placut;astept cu nerabdare pe cea de-a doua,sunt curioasa ce rezolvare au dat scenaristii dellicatei probleme a diferentei de religie.
Cadrul in care se desfasoara actiunea este incantator,practic te relaxezi urmarind filmul.
Si Kenan Ece imi place,nu-mi amintesc sa-l mai fi vazut intr-un alt film.
In ceea ce o priveste pe Tuba,parca nu prea a iesit in evidenta in aceata prima parte ....,poate si unde aparitiile ei au fost putine.


Asta este parerea mea!Noi concluzii,dupa vizionarea integrala a filmului.

chugger
Sus In jos
ANETA
Membru
Membru



Mesaje : 50
Stare de spirit : buna

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyJoi Iul 22 2010, 21:41

Buna seara tuturor,


Ai dreptate Alina,oricat de "democrati" se vor ei , partea cu religia este prea adanc inradacinata la ei.
Filmul are o frumusete aparte tocmai datorita bazei religioase.
Imi pare rau sa o dezamagesc pe prietena noastra dar finalul filmului nu este unul fericit.
Nici de aceasta data dragostea nu a reusit sa invinga cutumele religioase.
Totusi sa o lasam pe Yma sa vada finalul si sa traga singura concluzia.
Prin aceste filme este prezentata foarte bine Turcia,practic este o reclama continua si te face sa iti doresti sa o vizitezi.


O seara placuta tuturor,
Aneta
Sus In jos
ladyblue
Colaborator Special
Colaborator Special
ladyblue


Mesaje : 469
Stare de spirit : foarte incantata sa ma aflu aici

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyVin Iul 23 2010, 07:40

sincera sa fiu, mie mi se pare ca noi avem o viziune mai...romantica in privinta asta.
noi vrem sa mergem "sa ne miram pe ei " , dar realitatea e crunta si cred ca greu de suportat pentru cei de acolo. e greu sa traiesti in saracie si incatusat de traditii si cutume.
Sus In jos
alinabv
Administrator
Administrator
alinabv


Mesaje : 1361
Varsta : 44
Localizare : Romania
Stare de spirit : In plina agitatie

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyVin Iul 23 2010, 08:32

Buna dimineata fetelor,

Aveti partea a doua in casuta

Va imbratisez cu drag si va doresc o zi buna.

best friends
Sus In jos
https://muratuba.forumgratuit.ro
allydada
Membru
Membru
allydada


Mesaje : 247
Stare de spirit : revenita la realitate

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyVin Iul 23 2010, 09:53

buna dimineata,

chugger chugger chugger

multumesc alinuta


pentru tine:



Sus In jos
Ashley
Membru
Membru
Ashley


Mesaje : 104
Varsta : 32
Localizare : Constanta
Stare de spirit : Fericita

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyVin Iul 23 2010, 10:41

Buna dimineata,

MULTUMESC Alina,acum il descarc.


chugger chugger chugger
Sus In jos
axxa246
Membru Devotat
Membru Devotat
axxa246


Mesaje : 785
Localizare : sud de Romania

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyVin Iul 23 2010, 13:23

Ali, saru` mana pan` la cot! chugger

Ladyblue, si eu crez ca noi vrem sa vedem partea "orientala" a povestii, a vietii.
Dar slava lui Dumnezeu ca nu ne-am nascut acolo si nu ne-am maritat pe acolo!
e mai frumos sa ii cunosti doar de la TV din anumite filme. Unde nu-ti place, dai pe rapid inainte sau inchizi TVeul.

se chinuiesc si ei in filme sa fie mai occidentali, dar imi amintesc o replica de lui Savas legat de mentalitati. Ceva in genul: in Istambul lumea e mai emancipata, dar in provincie nimeni nu iese din traditie si sa mai si traiasca apoi.
Ori la ei e binecunoscuta tirania cu care isi rezolva problemele.
Si traditiile noastre erau destul de stricte, dar nu tirane, caci am fost/suntem crestini.
Sus In jos
melaniad
Administrator
Administrator
melaniad


Mesaje : 14672
Varsta : 49
Localizare : Romania
Stare de spirit : Yuupyyy...:))

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyVin Iul 23 2010, 13:38

Alina, multumesc mult...


Sa ne verificam mesageria 2096047uk7wu5b1dh
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/AngelsMel
dlacatus65
Moderator
Moderator
dlacatus65


Mesaje : 4731
Varsta : 58
Localizare : Buzau

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyVin Iul 23 2010, 19:46

Esti o minune de fata.Cum te gandesti tu la noi.
Iti doresc tot binele din lume.Se descarca episodul fara probleme.
Multumesc! chugger chugger
Sus In jos
rodica_ivan
Membru
Membru



Mesaje : 155

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyVin Iul 23 2010, 22:18

a mers foarte bine; mii de multumiri pentru aceasta bucurie ;
chugger
Sus In jos
ANETA
Membru
Membru



Mesaje : 50
Stare de spirit : buna

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyVin Iul 23 2010, 23:42



Buna seara Alina,

Iti multumesc pentru partea a doua.
Am reusit sa o descarc si abia astept sa o vizionez.

Mii de multumiri,
Aneta

javascript:emoticonp('chugger')
Sus In jos
schmidt.danusia
Membru nou
Membru nou
schmidt.danusia


Mesaje : 30
Varsta : 44
Localizare : hunedoara
Stare de spirit : vesela

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: multumesc anticipat   Sa ne verificam mesageria EmptyVin Noi 05 2010, 10:41

vreau si eu sa vad acest film atat de laudat
inca o data multumirile nu sunt pe masura muncii tale
Sus In jos
alinabv
Administrator
Administrator
alinabv


Mesaje : 1361
Varsta : 44
Localizare : Romania
Stare de spirit : In plina agitatie

Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria EmptyVin Noi 05 2010, 11:11

schmidt.danusia a scris:
vreau si eu sa vad acest film atat de laudat
inca o data multumirile nu sunt pe masura muncii tale

Buna dimineata ! dimineta

Ti l-am trimis in mesagerie.

blow kiss
Sus In jos
https://muratuba.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Sa ne verificam mesageria Empty
MesajSubiect: Re: Sa ne verificam mesageria   Sa ne verificam mesageria Empty

Sus In jos
 
Sa ne verificam mesageria
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MuraTuba :: Gönülçelen -Inima furata :: Yuregine Sor (Intreaba-ti inima )-
Mergi direct la: